Ad.1.Właściciel będzie odpowiadać za publiczne nadawanie bez stosownych uprawnień.
Jednak prezenter również jest poniekąd osobą za to odpowiedzialną, przecież to Ty nadajesz, a nie właściciel. To zależy od interpretacji prawa, ale linią obrony w takiej sytuacji może być fakt, że np. właściciel nie chciał udzielić informacji o posiadaniu praw do odtwarzania muzyki. To jest dość śliski temat.
Jednak na pewno możesz odpowiadać za to, że nadajesz z nielegalnych nośników. Co prawda faktem jest, że zanim przyjdą do Ciebie, siłą rzeczy muszą dotrzeć najpierw do właściciela (bo to na serwerze zapisane jest kto kiedy grał).
Ad.2Dnia i godziny nie znasz. Są udokumentowane przypadki (znam osobiście jeden), gdzie radio miało 10 słuchaczy. Chłopak dostał zawiasy.
Jeżeli masz 17 lat odpowiadasz już jako dorosły. Jeżeli 13 - 17 to w świetle prawa jesteś nieletnim i sankcje są odpowiednio niskie. Kurator, grzywna, prace społeczne, do poprawczaka raczej za to nie trafisz
Ad.3Aby nadawać w pełni legalnie stacja musi posiadać podpisaną umowę z ZAiKS, ZPAV, Stoart i SAWP. O szczegóły odsyłam do naszego artykułu:
http://www.4stream.pl/poradniki/38-radio-internetowe-a-licencja-i-prawa-autorskie.htmlI pamiętaj! Posiadanie zezwoleń na publiczne odtwarzanie nie załatwia sprawy legalnych nagrań! Stacja podpisując umowę z którymś ze stowarzyszeń akceptuje punkt, w którym zobowiązana jest do posiadania legalnych nośników.