18 Październik 2024, 14:33:09

Autor Wątek: pare pytań  (Przeczytany 7292 razy)

snikers

  • Gość
pare pytań
« dnia: 29 Kwiecień 2011, 13:35:07 »
Witajcie, na wstępie zaznaczę, że jestem jak na razie zielony w te klocki. Czytałem parę tematów w sprawie streamingu i wszystko wychodzi na tym, że najlepiej brać serwer dedykowany w OVH. No i tu nasuwa się pierwsze pytanie, w jaki sposób podłączyć nasz osprzęt, tj. kamerki, pulpit oraz głos do takowego serwera dedykowanego aby zacząć nadawanie relacji na żywo. Byłbym bardzo wdzięczny za nakierowanie na dobrą stronę w tej sprawie.
Następnie, jaki serwer dedykowany polecielibyście do nadawania przebiegu meczy z counter-strike'a + kamerki? Zakładając, że nadawanie oglądałoby maksymalnie początkowo 80 osób. Nie mówię tu o jakości HD, lecz przyzwoitej. Zaznaczyć chciałbym także, iż takie streamy nadawane byłyby sporadycznie w czasie trwania spotkań.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2011, 13:40:35 »
Jak działa transmisja w internecie masz, myślę, całkiem ładnie opisane tutaj:
http://www.4stream.pl/portal/poradniki/20-jak-dziaa-radio-internetowe.html

Co prawda artykuł dotyczy transmisji audio to z wizualką odbywa się wszystko tak samo, tylko wykorzystuje się inne oprogramowanie.

Jeśli o te chodzi, to do wyboru masz kilka technologii. NSV - NullSoft Video, które jakoś tam sobie działa, Windows Media Video i Microsoftowski Media Encoder, który jest całkiem nietrafionym oraz ten który wydaje mi się być 'najzdrowszym', ponieważ operuje na całkowicie wolnym oprogramowaniu - IceCast.

Wspiera on zarówno audio jak i video, które transmitowane jest na kodeku Theora. Większość programów poradzi sobie z otwarciem tego strumienia, więc nie powinno być problemów z kompatybilnością.

Jeśli chodzi o serwer, to owszem, dedyk najlepszy, ale nie najtańszy. Tak jak matmaxalez pisał - są serwisy, gdzie możesz kupić tylko taką usługę. Ale wtedy jesteś uzależniony od firmy zewnętrznej, która narzuca swoją technologię, warunki, etc.

Z drugiej strony dedyk do tanich nie należy i trzeba umieć go skonfigurować.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2012, 11:23:18 wysłana przez karol »

kolopik

  • Gość
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień 2011, 13:41:04 »
Cytuj
Windows Media Video i Microsoftowski Media Encoder, który jest całkiem nietrafionym

Możesz podać jakieś logiczne uzasadnienie (poza tym, że na pełną solucję Microsoftową cię po prostu nie stać :) )?

Szczerze mówiąc, to do rozwiązań enterprise w dziedzinie streamingu to IMO produkty Real/Helix i Microsoftu były jednymi z najlepszych.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień 2011, 13:41:26 »
Rozwiązaniami Enterprise się nawet nie interesowałem, ponieważ wersja, którą pobrałem z ich strony, jakaś uboższa, skutecznie mnie odrzuciła. Wysypywanie się programu co chwila, brak obsługi błędów... czysta porażka. Windows Media Video też nie jest najlepszym formatem przenoszenia obrazu. 512kbps, a jakość nie ukrywajmy - słaba. Może i komercyjna wersja jest lepsza, nie wiem, nie chcę wiedzieć, wersja demonstracyjna skutecznie mnie zniechęciła :)

radiopkd

  • Gość
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2012, 16:41:09 »
Potwierdzam wypowiedz karola windowsowskie  rzeczy polowa jest zepsute jeden system ktory im sie udał to Windows XP i Windows 7

atb80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2012, 16:48:54 »
OVH jest faktycznie dobry. Korzystają z niego duże stacje, ale też cholernie drogi.

kazam_x1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Luty 2012, 19:57:39 »
OVH jest faktycznie dobry. Korzystają z niego duże stacje, ale też cholernie drogi.

Zgadzam siez tobą, jeżeli zajmujesz sie tym na codzien to polecam OVH, warto zainwestować, ale jeżeli nie to moim zdaniem nie warto.

Kreintos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: pare pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2012, 20:00:48 »
Ja polecam ci VPS z biznes-host.
Mają nickie ceny a usługi dobrej jakości.
Posiadam u nich kilka serwerów i jesetm zadowolony