Forum 4stream.pl
Streaming => Forum ShoutCast => Wątek zaczęty przez: Marek w 16 Kwiecień 2014, 17:48:13
-
Witam serdecznie wszystkich radiowców:)
Zamierzam otworzyć radio internetowe i moje pytanie brzmi: Czy istnieje taka możliwość, żeby w sposób legalny zrobić tak, że mogliby słuchać mego radia tylko moi znajomi? Na razie tylko by to było radio dla moich znajomych, a z czasem gdy uzbieram fundusze to będę opłacać licencje itd i wtedy będę nadawać w sieci! Kolejne moje pytanie: Mam program VDJ (Wersja 7) i wpisuje dane do bezpłatnego serwera w celu nadawania i coś mi się nie może połączyć, dlaczego?
-
1. Po prostu nie umieszczaj linka do słuchania radia na stronie, ani żadnych playerów online. Link możesz wtedy wysyłać jedynie np. przez gg, by cię słuchali. Żadnych innych praktyk zwalniających z opłacania licencji nie ma.
2. Hmmmm albo wpisujesz złe dane, albo po prostu wybierasz złą jakość nadawania, albo.. nie wiem, póki co nic więcej mi nie przychodzi do głowy.
Pozdrówka
-
(31.05.2012 18:49)Fire napisał(a): 1. Po prostu nie umieszczaj linka do słuchania radia na stronie, ani żadnych playerów online. Link możesz wtedy wysyłać jedynie np. przez gg, by cię słuchali. Żadnych innych praktyk zwalniających z opłacania licencji nie ma.
Czy jest to legalne jak założe stronę radia i będę tam umieszczać tylko listę przebojów itp. itd. Bez żadnych playerów i linków do słuchania. Chcem, żeby to było w pełni legalne, bo nie chcem mieć kłopotów... Na razie chcem, żeby mojego radia słuchali tylko moi znajomi itp. A z czasem, gdy uzbieram kase to podpizę umowy i będę nadawać w sieci dla wszystkich:) Kolejne me pytanie: Wpisuje w wirtualu następujące dane:
Server: s1.4stream.pl
Port: 8806
Password: Tu wiadomo, że hassło
i nie mogę się połączyć pisze mi taki komunikat: Broadcast error, server answered: invalid password, co zrobiłem nie tak?
-
Server: s1.4stream.pl
Port: 8806
spróbuj ;)
-
(01.06.2012 16:26)Grajek napisał(a): Server: s1.4stream.pl
Port: 8806
spróbuj ;)
Niestety nic to nie dało:(
-
Marku zrób screena i podeślij na forum, postaram się pomóc.
-
Gdy wpisuje dane: server i nr portu, i gdy klikam: Start Recording pojawia się taki komunikat: "Broadcast is a freature available only in the paid version VirtualDJ. Please see http://www.virtualdj..com for more information about our product line and upgrade prices. (your broadcast will continue, but only for 10 minutes) i nie wim dlaczego ten komunikat się pojawia:(
-
I wszystko jasne. Masz bezpłatną wersję VDJ która nie umożliwia nadawania w radiu internetowym. Komunikat informuje Cię, że nadawać możesz jedynie z płatnej wersji programu, którą możesz zakupić na ich stronie.
Jeśli naprawdę chcesz nadawać całkowicie legalnie, musisz albo kupić płatną wersję programu, albo nadawać za pomocą winampa z wtyczką shoutcast
-
(01.06.2012 19:39)EdiEr napisał(a): I wszystko jasne. Masz bezpłatną wersję VDJ która nie umożliwia nadawania w radiu internetowym. Komunikat informuje Cię, że nadawać możesz jedynie z płatnej wersji programu, którą możesz zakupić na ich stronie.
Jeśli naprawdę chcesz nadawać całkowicie legalnie, musisz albo kupić płatną wersję programu, albo nadawać za pomocą winampa z wtyczką shoutcast
Dziękuje za info:)
A czy w programie sam broadcaster (demo) można nadawać? czy trzeba mieć pełną (płatną) wersje? Kolejne me pytanie: Mam internet mobilne bezprzewodowy z iplus mam limit 15GB i czy mogę nadawać swobodnie czy nie, żeby nie przekroczyć podstawowego limitu 15GB.
-
A nie łatwiej by ci było nadawać na serwer przy użyciu pluginu do winampa ? Wtedy nawet z "darmowego" vdj będziesz mógł grać.